2.yaş günü pastamız


Bu pastam istediğim gibi olmadı fakat ben genede sizlerle paylaşmak istedim çünkü tadı güzeldi şeklinide artık mazur görün.Kardeşimin pastasıyla aynı tarif onunda tarifini vericem demiştim.Böylece bir taşta iki kuş vurmuş olduk :)) afiyetle...
Malzemeler; 3 katlı pandispanya, 1 paket cremeole, 1 paket bitter çikolata,1 su bardağı süt,aralarına meyva(muz,kivi v.s.),ceviz,damla çikolata ve şeker hamuru.
Yapılışı; Pandispanya tarifini vermiyorum çünkü benim sürekli yaptığım bir tarif yok genelde Gül ablamdan (Damak tad) alıyorum.Ama hazırda olabilir.Katları sütle ıslatın daha sonra çikolatayı benmari usulü eritin.Creme oleyi tarifine göre hazırlayın ve çikolata ile karıştırın.
pandispanyanın aralarına karışımı sürün ve damla çikolata,ceviz ve meyveleri döşeyin.Bu işlemler bittikten sonra dışınıda kaplayın.Sonra şeker hamuru ile kaplayın gıda boyaları ilede şeker hamurunu istediğiniz şekilde süsüleyin.Fakat 3-4 saat pastayı dinlendirin sonra servise hazırdır afiyet olsun.

OĞLUŞUMUN GEÇ KALMIŞ DOĞUM GÜNÜ...
Bu sene bir aksiliktir gidiyor doğum günlerimizde.Aslında oğlumun doğum günü 11 Ararlıktı fakat ben hasta oldum ardından oğlum oldu derken bayramın dördüncü günü yapabildik.Oda apar topar oldu bişey anlamadık fazla çeşitte yapamadım ama oğlum çok sevindi.Bu sene doğum günlerimiz rotarlı kardeşiminkide öğle oldu.Neyse vardır bunda da bir hayır değil mi?
Efendim menüde mayonezli patates salatası,futbol topu şeklinde pasta,milföy hamurunda kıymalı börek,lolipop sosisler(sevgili zuhal yalçının sitesinden aldım tarifi),kurabiye çeşitleri ve yaprak sarma vardı malesef börekle sarmaların resimlerini çekemedim oğluşumun yüzünden ama genede güzel bir sofra oldu.İyki doğdun oğlum iyki varsın anneciğim.


GÜLİZAR'LA LEZİZ TATLAR....   © 2008. Template Recipes by Emporium Digital

TOP